Previous slide
Next slide

Suknie i kapelusze z lnu

Len to materiał, który towarzyszy człowiekowi praktycznie od początku cywilizacji. Ubrania wykonywano z niego np. w starożytnym Egipcie. Towarzyszył człowiekowi również w historii bliższej naszym czasom. Szyto z niego suknie noszone np. przez nasze mamy czy babcie. Len jest ponadczasowy, modny i przyjemny w noszeniu, nadal w wielu krajach jest ulubioną tkaniną z której szyje się piękne suknie, kapelusze, bluzki i męskie koszule. Len łączy przeszłość z teraźniejszością, łączy ludzi z różnych zakątków świata, którzy od pokoleń doceniają jego szlachetność i wygodną elegancję.

Czym się charakteryzuje?

Lniane suknie, kapelusze, swetry, płaszcze, koszule męskie są chętnie wybierane przez osoby, dla których ważne są względy ekologiczne. Jest to tkanina naturalna i biodegradowalna, a co za tym idzie, przyjazna dla środowiska.

Jest to również materiał bardzo praktyczny. Jedną z jego zalet jest trwałość, dzięki której ubrania z tego materiału posłużą nam przez wiele lat. Cechuje się także odpornością na rozciąganie, kurczenie, czy rozdarcia. Jest również bardzo przewiewny, co przekłada się na komfort podczas noszenia ubrań, które są z niego wykonane.

Szeroka oferta butiku

W asortymencie naszego sklepu, mającego siedzibę w Gdańsku, można znaleźć lniane kapelusze i suknie w rożnych, nowoczesnych krojach, które doskonale sprawdzą się na praktycznie każdą okazję. Będą idealne zarówno na wyjścia do szkoły, pracy, czy spotkania towarzyskie. Dzięki nim można stworzyć wiele pięknych stylizacji.

Dotyk naturalnego lnu

Len – jego łacińska nazwa w tłumaczeniu oznacza „najpożyteczniejszy”. To najstarsza roślina uprawna znana już w epoce neolitu. Jest aż 200 gatunków lnu na naszej planecie, a jeden z najlepszych gatunkowo rośnie i jest produkowany w Polsce. Len związany jest z moją rodziną od pokoleń. Prababcia, a potem moja babcia i mama wieszały w oknach ręcznie natkane z lnianej przędzy firanki, a na stołach rozkładały ręcznie haftowane obrusy, na których kołysały się od wiatru lawendy, pokrzywy, mięta, kopry i rumianek. Moja miłość do lnu rosła razem z tymi wszystkimi ziołami, kwiatami które pielęgnowałam i obserwowałam z zachwytem w rodzinnym ogrodzie. Minęło 30 lat kiedy otworzyłam własną firmę i zaczęłam sama projektować i wyszywać dla Pań ziołowo-kwiatowe kolekcje. Przez te wszystkie lata  nasze globalne uczucie – moje i klientek z różnych zakątków świata – uczucie do lnu, jego szlachetności, gładkości, lekkości i piękna połączyło i łączy nadal, dając wzajemną satysfakcję i radość z tworzenia i noszenia tych wyjątkowych rzeczy.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania zamówień przez podany adres email lub telefon.

 

ZAMÓWIENIA I KONTAKT
+48 501 069 988
shop@angel-boutique.pl